Najlepsze gry planszowe

eBiuletyn-Newsletter

Hej! To moja ryba!

Hej, to moja ryba! to szybka i szalona gra rodzinna. Gracze kierują stadami pingwinów walczących o jak najlepszy obiad. Cel wydaje się prosty? Jednak na Twojej drodze do smakowitego szczęścia staną przebiegłe pingwiny rywali i stale kurcząca się tafla lodu.

Czytaj dalej

39,90 pln (brutto)


Zapytaj o dostępność.

Trzymaj się! Lód pęka!

 

Łap więc wszystkie ryby, jakie tylko zdołasz. Zaraz znikną w lodowatej wodzie! Twoje pingwiny ścigają się po niknącej w oczach tafli lodu. Starają się zdobyć najtłustsze ryby i odciąć od nich rywali. Ale uważaj! Jeśli Twój pingwin utknie na samotnej krze, już po nim!

 

Hej, to moja ryba! to szybka i szalona gra rodzinna. Gracze kierują stadami pingwinów walczących o jak najlepszy obiad. Cel wydaje się prosty? Jednak na Twojej drodze do smakowitego szczęścia staną przebiegłe pingwiny rywali i stale kurcząca się tafla lodu.

 

Śliska sprawa! Jakiej strategii użyjesz, by to rywale obeszli się smakiem? Będziesz spokojny i zimny jak lód? A może rzucisz się do przodu jak żarłoczny rekin?

 

  • Szybka jak topnienie lodu w słońcu szalona gra rodzinna.

  • Bardzo proste zasady, a rozgrywka głęboka jak ocean.

  • Sprytnie planuj ruchy pingwinów, wyprzedź przeciwników i zdobądź ryby!

 

Gra polecana przez Instytut Badań Edukacyjnych do użytku przez nauczyciela podczas zajęć z uczniami.

 

Liczba graczy: 2–4
Wiek graczy: 8+
Czas rozgrywki: 25 minut

 

Podczas grania w Hej! To moja ryba! ćwiczymy:

• liczenie, porównywanie liczb
• intuicje geometryczne
• tworzenie własnej strategii
• podejmowanie decyzji
• analizowanie sytuacji i ocenianie ryzyka.

 

O czym rozmawiać po zakończeniu rozgrywki?

Podczas podsumowania lekcji warto dopytać uczniów o to, co kierowało nimi podczas podejmowania decyzji związanych z poruszaniem własnymi pingwinami, jakie strategie przyjmowali. Uczniowie, z którymi grałyśmy, mówili na przykład: zawsze starałem się iść na kry z trzema rybami; odcinałam przeciwników, żeby mieli mało ryb wokół siebie; odciąłem się na połowie planszy. Warto też poprosić ich o opowiedzenie, jak liczą swoje ryby – okaże się, że każdy ma własną strategię liczenia i porównywania. Po kilku rozgrywkach można także poprosić uczniów o zastanowienie się, na ile ułożenie planszy (czy jest długa i wąska, czy prawie w kształcie kwadratu) zmienia strategię rozgrywki.
Gra jest bardzo lubiana przez dzieci. Dobrze sprawdza się podczas pikników rodzinnych, święta szkoły. Można jej też użyć podczas zajęć integrujących klasę. Doskonale nadaje się na szkolne turnieje.

 

Źródło: "Pozwólmy dzieciom grać. O wykorzystaniu gier planszowych w edukacji matematycznej" © Copyright by: Instytut Badań Edukacyjnych, Warszawa 2014

  • Ilość graczy od 2 do 4
  • Wiek graczy od 8 lat

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

inne produkty z tej samej kategorii