Sklepowe Promocje

Najlepsze gry planszowe

eBiuletyn-Newsletter

Carcassonne (edycja 2016)

Bestseller! Gra planszowa sprzedana w ponad 6 milionach egzemplarzy! Usiądź z przyjaciółmi przy stole i wspólnie zacznijcie budować z niewielkich żetonów łąki, twierdze, całe miasta i drogi, rywalizując między sobą o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami.

Czytaj dalej

87,90 pln (brutto)


Produkt jest dostępny w magazynie sklepu. Wysyłka w ciągu 24h!

Usiądź z przyjaciółmi przy stole i wspólnie zacznijcie budować z niewielkich żetonów łąki, twierdze, całe miasta i drogi, rywalizując między sobą o przejęcie kontroli nad co bardziej atrakcyjnymi lokacjami.

 

Sprytne zagranie może pozbawić rywala możliwości ukończenia ogromnego miasta lub pozwoli Ci przejać kontrolę nad wielką łąką.

 

Na czym to polega?

Gracze wyciągają losowe elementy planszy i kładą na stole, układając przy sobie tak, aby stworzyć nowe zamki, rzeki, łąki. Gdy stworzysz nowy obiekt, możesz przejąć nad nim kontrolę. Im więcej żetonów znajduje się na stole, tym obiekty robią się większe, ogromne nawet, czasem się łączą.

 

W chwili gdy dany obiekt zostaje ukończony - jak miasto lub droga - osoba kontrolująca go otrzymuje punkty, a znacznik kontroli wraca do gracza.

 

Nalezy jednak uważać, by nagle nie odkryć, że wszystkie nasze znaczniki kontroli zostały rozstawione na planszy w nieukończonych obiektach! W takiej sytuacji nie mamy możliwości zdobywania kolejnych punktów!

 

Celem gry jest zebranie jak największej liczby punktów na koniec gry, gdy skończą się żetony, które można układać na stole.

 

Dlaczego MUSISZ to mieć?

 • Carcassonne to jedna z prawdziwych gier familijnych - prawdziwych, czyli takich, przy których nie nudzą się dzieci, rodzice i dziadkowie, taka, z którą każde pokolenie sobie poradzi i, co najważniejszej, która spodoba się praktycznie każdemu.

 

 • Ta gra to idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną! Urodziny cioci, obiad świąteczny... zaczyna wiać nudą albo chcesz zrobić coś naprawdę fajnego z rodziną?! Zagrajcie w Carcassonne!

 

 • Carcassonne to świetna gra na przełamanie pierwszych lodów w nieznajomym otoczeniu. Jak każda dobra i prosta planszówka potrafi znaleźć wspólny mianownik dla każdej grupy ludzi :)

 

 • Jako jedna z nielicznych planszówek jest świetna na 2 osoby. Spokojna, pozbawiona wrogości rywalizaja przypadnie do gustu każdej parze. Dzięki temu Carcassonne jest doskonałą grą na prezent!

 

 • Gra otrzymała w Niemczech nagrodę Gra Roku 2004!

 

 • Gra wykonana jest z najwyższą starannością. Żetony są bardzo grube i sztywne (chyba najlepsze spośród gier, jakie widzieliśmy), bardzo dobrze wykonane. Drewniane, różnokolorowe pionki również są wysokiej jakości. Wszystko to sprawia, że rozgrywka jest bardzo przyjemna i całość jest idealna jako prezent.
   
 • Teraz z nową grafiką i odświeżoną instrukcją!

 

Nagrody zebrane przez grę:

 • Zwycięzca Gra Roku 2001 (Niemcy )
 • Zwycięzca Deutscher SpielePreis 2001 (Niemcy)
 • Finalista Najlepsza Gra Rodzinna według Games Magazine 2002

 

UWAGA: Gra zawiera dodatki "Opat" i "Rzeka".

 

Nasz unboxing:Zawartość pudełka:

 • instrukcja
 • 84 żetony
 • 1 tor punkacji
 • 45 pionków w 5 kolorach6 milionów sprzedanych egzemplarzy! 24 dodatki! Mnóstwo prestiżowych nagród...


Gryplanszowe24.pl - sklep z planszówkami poleca grę Carcassonne!

Video:

 • Ilość graczy od 2 do 5
 • Wiek graczy od 8 lat

Średnia ocena

Średnia:
Ocena
Od Tytuł Komentarz
2012-11-07 . Wspaniała Gram zarówno ze znajomymi jak i z dziećmi. Wspaniała inteligentna rozrywka!!!
2012-11-06 Joanna M. Zanim zasiedliśmy do Carcassone graliśmy z chłopakiem i znajomymi w kilka innych planszówek. Ta jest fajna chociaż wolę Osadników z Catanu :-)
2012-10-30 Łukasz W. Carcacconne RULES! Rewelacyjna gierka! Uwielbiam ją!
Pierwsza gra planszowa w jaką grałem. Spotkaliśmy się z przyjaciółmi, wyciągnąłem grę i powiedziałem "kupiłem grę planszową chcecie zagrać?" Najpierw mnie wyśmiali, ale kiedy raz zagraliśmy to skończyliśmy następnego dnia o 5tej rano...

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

inne produkty z tej samej kategorii