Sklepowe Promocje

Najlepsze gry planszowe

eBiuletyn-Newsletter

Blokus

Zagraj z całą rodziną w grę Blokus™! Poznanie jej zasad zajmuje mniej niż minutę, a radość z główkowania nie kończy się nigdy! Gracze dostają zestawy 21 elementów – czerwonych, niebieskich, zielonych albo żółtych – które kolejno układają na planszy. 

Czytaj dalej

94,90 pln (brutto)


Zapytaj o dostępność.

Zagraj z całą rodziną w grę Blokus™! Poznanie jej zasad zajmuje mniej niż minutę, a radość z główkowania nie kończy się nigdy! Gracze dostają zestawy 21 elementów – czerwonych, niebieskich, zielonych albo żółtych – które kolejno układają na planszy. Obowiązuje jedna zasada: każdy z klocków musi dotykać innego klocka tego samego koloru, ale stykać się mogą tylko rogami! Celem gry jest umieszczenie jak największej liczby elementów na planszy. Gra kończy się, gdy na planszy nie można umieścić już żadnego klocka, a wygrywa gracz z najmniejszą ilością pozostałych elementów.

 

Gra polecana przez Instytut Badań Edukacyjnych do użytku przez nauczyciela podczas zajęć z uczniami.

 

Liczba graczy: 2–4
Wiek graczy: 7+
Czas rozgrywki: ok. 30 minut

 

Podczas grania w Blokus ćwiczymy:

• wyobraźnię geometryczną
• tworzenie strategii
• przewidywanie kilku kroków naprzód
• koncentrację uwagi.

 

O czym rozmawiać po zakończeniu rozgrywki?

Pierwsza rozgrywka zazwyczaj zajmuje uczniom sporo czasu. Trudność sprawia im dokładanie swoich płytek tak, aby stykały się tylko rogami. Na koniec na planszy brak już miejsca, a każdemu zostało jeszcze wiele płytek. Po tej pierwszej rozgrywce warto z uczniami porozmawiać o tym, jakich płytek nie udało im się dołożyć na planszę– najczęściej pozostają płytki duże i o skomplikowanym kształcie. Stąd już prosty wniosek, że takie skomplikowane płytki warto wykładać w początkowych ruchach. Uczniowie, którzy grali w Blokus kilka razy, dostrzegają także, że dobrą strategią jest układanie swoich płytek w kierunku środka planszy i otaczanie rogów płytek przeciwników swoimi płytkami, co blokuje ich ruchy.

Uczniowie podczas gry Blokus są bardzo skupieni. Przy stolikach nie ma rozmów, obecnych często podczas rozgrywek w inne gry. Grę można więc stosować również wtedy, gdy zależy nam na wyciszeniu dzieci.
Gra Blokus zyskała uznanie Stowarzyszenia Mensa i otrzymała kilka znaczących nagród.

 

Źródło: "Pozwólmy dzieciom grać. O wykorzystaniu gier planszowych w edukacji matematycznej" © Copyright by: Instytut Badań Edukacyjnych, Warszawa 2014

  • Ilość graczy od 2 do 4
  • Wiek graczy od 7 lat

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

inne produkty z tej samej kategorii