Nowości

Najlepsze gry planszowe

eBiuletyn-Newsletter

Abetto

W grze Abetto masz szczęście znaleźć się w tym malowniczym towarzystwie! Stawką jest miano najlepszego włamywacza pośród Pań i Panów. Nagrodą za odwagę może być także drogocenny sygnet, całus skradziony córce pana domu lub... nagła potyczka z młodym gospodarzem. 

Czytaj dalej

46,90 pln (brutto)


Produkt jest dostępny w magazynie sklepu. Wysyłka w ciągu 24h!

Co robią wykwintni Gentelmani i słodkie Damy nocami? Oddają się swojej ulubionej grze! Biegają po dachach i włamują się do domów niczym Arsène Lupin!

W grze Abetto masz szczęście znaleźć się w tym malowniczym towarzystwie! Stawką jest miano najlepszego włamywacza pośród Pań i Panów. Nagrodą za odwagę może być także drogocenny sygnet, całus skradziony córce pana domu lub... nagła potyczka z młodym gospodarzem.

Załóż rękawiczki, naostrz rapier i nie zapomnij o czarującym uśmiechu!

 

82 SEKUNDY O ABETTO

 

Mechanika: ruletka
W Abetto używa się ruletki tak lubianej przez wytwornych Panów i Panie z żyłką do hazardu. Innowacyjna mechanika została odpowiednio zbalansowana, dzięki czemu włamania, pojedynki i strzelaniny stanowią świetną rozrywkę i rzadko kończą się niepowodzeniem, zapewniając jednocześnie wielkie emocje. W każdym zestawie znajduje się oczywiście drewniana ruletka.

Rozgrywka: zbuduj dzielnicę i ruszaj na łowy
Rozgrywka Abetto rozpoczyna się od wylosowania swego bohatera oraz rozłożenia 30 kafelków przedstawiających domy i tworzących ulice. Gracze decydują o kształcie dzielnicy, dzięki czemu za każdym razem pole gry wygląda odmiennie. Następnie gracze w turach wykonują swoje akcje, na przykład: bieg po dachach, włamanie albo strzał z pistoletu. Mogą też wykonywać zadania, pojawiające się raz na turę, a przede wszystkim wykorzystywać zdobywane w domach gadżety – to one dodają dynamiki rozgrywce. Rywale i rywalki biorą udział w grze także w kolejce przeciwnika: pojedynkując się, zagrywając swoje karty gadżetów i obstawiając podczas ruletki. Po 7 turach zwycięża gracz, który zgromadzi największą liczbę punktów w swojej najsłabszej kategorii trofeów : waleczności, kosztowności i romansu. O powodzeniu w grze oprócz trafnych decyzji i łutu szczęścia decyduje także zapamiętanie rozkładu zdobyczy ukrytych w domach.

Familijna gra Abetto to:

  • niezapomniany klimat rodem z powieści o Arsenie Lupin;
  • dynamika – gonitwy po dachach, włamania, pojedynki i strzelaniny;
  • elastyczność i niepowtarzalność każdorazowego układu planszy;
  • innowacyjna mechanika oparta na ruletce i obstawianiu;
  • duża interakcja działań graczy w każdej fazie gry;
  • różnorodność sytuacji w grze i dróg do wygranej;
  • bogactwo i barwność elementów: ruletka, kafelki, karty, sztony;
  • świetna zabawa w lekkim, żartobliwym stylu.  • Ilość graczy od 2 do 4
  • Wiek graczy od 12 lat

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

inne produkty z tej samej kategorii