Sklepowe Promocje

Najlepsze gry planszowe

eBiuletyn-Newsletter

Digit

Digit to niezwykle wciągająca gra logiczna. Prosta w założeniach, a jednocześnie stawiane przez nią zadania wymagają ruszenia głową.

Czytaj dalej

28,90 pln (brutto)


Produkt jest dostępny w magazynie sklepu. Wysyłka w ciągu 24h!

Digit to niezwykle wciągająca gra logiczna. Prosta w założeniach, a jednocześnie stawiane przez nią zadania wymagają ruszenia głową.

 

Czy zdołasz z wyjściowego układu ułożyć pokazany na karcie wzór, wykonując tylko jedno przesunięcie patyczka? Gra ćwiczy wyobraźnię, refleks, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Reguły pozwalają na rozgrywkę jednoosobową i w większym gronie.

 

Gra polecana przez Instytut Badań Edukacyjnych do użytku przez nauczyciela podczas zajęć z uczniami.

 

Liczba graczy: 2–4
Wiek graczy: 8+
Czas rozgrywki: 20 minut

 

Podczas grania w grę Digit ćwiczymy:
• wyobraźnię geometryczną: figury przystające w obrotach, przesunięciach, odbiciach lustrzanych, a także analizę kształtów
• koncentrację uwagi
• spostrzegawczość
• umiejętność podejmowania decyzji.


O czym rozmawiać po zakończeniu rozgrywki?
Początkowo uczniowie mają trudność w zobaczeniu, który patyczek przesunąć, aby ułożyć jedną ze swoich figur. Po kilku rozgrywkach idzie im to znacznie szybciej. Po zakończeniu gry warto zapytać uczniów, jakie strategie przyjmują, szukając właściwego do przełożenia patyczka, i co wtedy dzieje się w ich głowach.
Inna wersja gry jest taka, że gracz, przekładając patyczek, może ułożyć figurę, którą ma w kartach, albo jej lustrzane odbicie. Wtedy ćwiczymy z uczniami pojęcie symetrii. Gra nadaje się także na zajęcia wyrównawcze dla uczniów, którzy mają kłopoty z odwzorowywaniem. Można wtedy zacząć od układania z patyczków figur widocznych na kartach.

 

Źródło: "Pozwólmy dzieciom grać. O wykorzystaniu gier planszowych w edukacji matematycznej" © Copyright by: Instytut Badań Edukacyjnych, Warszawa 2014

  • Ilość graczy od 2 do 4
  • Wiek graczy od 8 lat

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

inne produkty z tej samej kategorii